Higiena intymna alergiczki

Podatność na reakcje alergiczne to prawdziwa zmora współczesnych kobiet. Objawy alergiczne mogą bowiem pojawić się zupełnie niespodziewanie, a stopień ich nasilenia trudno przewidzieć. Ograniczanie styczności z konkretnymi alergenami to podstawa, problem w tym, że wiele produktów kosmetycznych zawiera mnóstwo alergenów, w tym konserwanty, pochodne ropy, SLES, SLS, parabeny oraz sztuczne barwniki.

Jakie kosmetyki są bezpieczne dla alergiczek?

Skóra kobiety jest cieńsza i mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych niż skóra mężczyzny. Jeśli na domiar złego jest to skóra wrażliwa, szczególnie podatna na podrażnienia, a kobieta ma skłonność do alergii, kwestia codziennej pielęgnacji staje się nie lada wyzwaniem. Mimo iż kosmetyki dostępne w drogeriach są dobrej jakości, w ich składzie często znajdują się substancje drażniące i alergizujące. Związki te nie są problemem, gdy bariera ochronna skóry spełnia swoją funkcję. Jeżeli jednak jest ona uszkodzona, potencjalne alergeny wnikają w skórę i mogą powodować stan zapalny.

Cienka, osłabiona skóra alergiczna łatwo ulega przesuszeniu i jest mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych, dlatego do jej pielęgnacji powinnaś używać wyłącznie kosmetyków hipoalergicznych, które nie mają w swoim składzie konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych. Ta sama zasada odnosi się do płynów do kąpieli i preparatów do higieny intymnej.

Jak dbać o zdrowie intymne przy alergii?

Nieuczulający płyn do mycia okolic narządów płciowych to podstawa, jeśli masz skłonności do alergii. Delikatna śluzówka pochwy jest bowiem łatwym celem dla drażniących związków chemicznych i może szybko ulec przesuszeniu. Brak właściwego nawilżenia błon śluzowych i styczność z alergenami to wyjątkowo niekorzystne połączenie dla twojego zdrowia intymnego – oprócz dyskomfortu wynikającego z suchości pochwy możesz doświadczać mikrourazów nabłonka pochwy (np. po stosunku płciowym) i objawów infekcji dróg rodnych (pieczenie pochwy, upławy).

Stosowany codziennie płyn do higieny intymnej powinien działać wielotorowo, by wzmocnić barierę hydro-lipidową skóry w okolicy narządów płciowych, łagodnie oczyścić sfery intymne, nawilżyć błony śluzowe pochwy i wesprzeć naturalne procesy regeneracyjne tkanek. Oczywiście nie każdy produkt myjący jest w stanie spełnić te wymagania, dlatego nie eksperymentuj i postaw na sprawdzone rozwiązania.

Do codziennej higieny okolic intymnych wybierz polską emulsję prOVag®, która ma w swoim składzie naturalną substancję myjącą pozyskiwaną z kokosu, która została przetestowana na tkankach oka – nawet na śluzówce oka nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznej. Ponadto wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry i przywraca jej równowagę mikrobiologiczną. Emulsja prOVag® zawiera aktywne metabolity bakterii kwasu mlekowego, które pomagają w odzyskaniu prawidłowego, kwaśnego odczynu pochwy oraz działają antybakteryjnie i antygrzybiczo w fizjologiczny dla kobiety sposób, dzięki czemu zmniejszają ryzyko rozwoju uciążliwych infekcji układu moczowo-płciowego.

Specjalistyczna emulsja prOVag® oczyszcza okolice intymne, nie wywołując przy tym podrażnień. Nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła ani innych potencjalnych substancji alergizujących. Ponadto nawilża, przywraca komfort intymny i przyspiesza regenerację tkanek, co czyni ją doskonałym wyborem dla kobiet, które potrzebują skutecznej ochrony intymnej. Polecana dla alergików (także ze skórą atopową), ciężarnych, w połogu, menopauzie oraz dla kobiet podatnych na nawracające problemy intymne oraz dla dzieci powyżej 1 roku życia. Jest przebadana ginekologicznie i dermatologicznie.