Profilaktyka

W niniejszej sekcji chcielibyśmy przybliżyć Paniom podstawowe zasady dzięki, którym możecie się chronić przed nieprzyjemnymi stanami zapalnymii dotykającymi sporej grupy kobiet. Treści, które przedstawiamy oczywiście mają charakter edukacyjny i w razie wystąpienia dokuczliwego stanu zapalnego pochwy w żaden sposób nie zastąpią spotkania z ginekologiem.

Ogólne zasady

Utrzymanie higieny intymnej ma olbrzymie znaczenie w zapobieganiu zapaleń pochwy i opiera się na prostych zasadach:

  1. Należy codzienne, przynajmniej dwukrotne myć okolicę sromu. Najlepiej, gdy kobieta używa ręcznika przeznaczonego wyłącznie do celów intymnych.
  2. Do mycia sromu najdogodniejszy jest prysznic lub bidet. Mycie i osuszanie okolic intymnych powinno się wykonywać w kierunku od przodu do tyłu, aby unikać przenoszenia infekcji z okolicy odbytu.
  3. Do higieny intymnej powinno się używać przeznaczonych do tego celu płynów o pH zbliżonym do pH pochwy (pH 5,5). Inne środki myjące mogą niszczyć ochronną florę pochwy, a niektóre z nich są przyczyną stanów alergicznych na sromie i w przedsionku pochwy.
  4. Używanie bielizny bawełnianej zapobiega rozwojowi zapaleń, głównie grzybiczych.
  5. Stosowanie częstych irygacji, powoduje zaburzenia ochronnej flory bakteryjnej pochwy (odbudowuje się ona dopiero po 3 dniach po irygacji).

 

Niebezpieczeństwa zakażenia w ciąży i połógu

Jeśli jesteś w ciąży lub połogu na pewno masz wiele pytań i wątpliwości dotyczących np. zdrowia swojego i dziecka, przygotowania do porodu czy choćby diety lub zakazanych rzeczy w czasie ciąży…

Na wszystkie Twoje wątpliwości powinni odpowiadać specjaliści z odpowiednim przygotowaniem medycznym, właśnie dlatego lekarz ginekolog, położne oraz dietetyk przygotowali dla Ciebie specjalny poradnik.

Dbaj o siebie w tym szczególnym okresie, kiedy Twoje ciało jest bardziej narażone na infekcje a umysł przechodzi spore metamorfozy…W tym szczególnym okresie rozwija się w Tobie nowe życie. Wszytko co robisz, jesz i jak myślisz wpływ na ten cud.

Zapraszamy do naszego poradnika!