Animacja

Mechanizmy działania prOVag® podawanego doustnie i prOVag żelu® różnią się od siebie i dzięki temu produkty doskonale się uzupełniają. Kapsułki działają na układ pokarmowy i płciowy – od środka, a żel – od zewnątrz.

prOVag® w kapsułkach podawany jest doustnie, dzięki czemu jego działanie rozpoczyna się już u źródła problemu – w układzie pokarmowym. Dobroczynne bakterie zawarte w prOVag®, a pokonują tą samą drogę, którą przemierzają potencjalnie szkodliwe dla organizmu drobnoustroje – od układu pokarmowego do układu płciowego. Ograniczają tam rozwój niekorzystnych bakterii i grzybów, odbudowują prawidłową mikroflorę pochwy i dzięki temu długotrwale chronią okolice intymne.

prOVag żel® aplikowany jest bezpośrednio w miejscu występowania problemu, gdzie natychmiast stwarza barierę, która chroni pochwę przed migracją złych bakterii. prOVag żel® dodatkowo łagodzi podrażnienia, nawilża i przywraca komfort intymny.

Preparaty prOVag® i prOVag żel® otrzymały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Mechanizm działania preparatów prOVag® naśladuje naturalne procesy zachodzące w organizmie, a ich skład jest idealnie dopasowany do mikroflory pochwy każdej zdrowej kobiety. prOVag® opracowano w oparciu o specyficzną mikroflorę Polek.